• INFORMACJE O OBIADACH W SZKOLE

• Szanowni Państwo!

W związku z remontem kuchni w naszej szkole, obiady będą wydawane w formie cateringowej do czasu odbioru remontowanej kuchni.  Posiłki dostarczać będzie firma „Poezja Smaku” – Regina Budyta.

Cena posiłku jednodaniowego z napojem wynosi 5,50 zł.

Posiłki wydawane będą od 02 października.

Opłaty prosimy uiszczać na konto bankowe: 71 8001 0005 2001 0000 0329 0003 (w tytule wpłaty imię nazwisko dziecka i klasę)

Październik:

21 dni x 5,50 zł = 115,50 zł

21 dni x 2,75 zł = 57,75 zł  (z kartą Rodzinka 3+)    1 zł – z kartą N+3

U W A G A !!!

13 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych,  tego dnia będą odbywały się zajęcia opiekuńcze w świetlicy.

Rodzice dzieci - będących w tym dniu w świetlicy - proszeni są o poinformowanie intendentki

pod nr tel. 510-631-131 do 11 października w celu zamówienia obiadu.

• Dzień bez Samochodu

• Fundacja Otwocka Jedynka po raz kolejny zorganizowała w naszej szkole Dzień bez Samochodu – wydarzenie miało miejsce w piątek, 22 września.

Zachęciliśmy uczniów do aktywności i promowania działań przyjaznych środowisku, mających wpływ na nasze zdrowie.

Uczniowie kl. 1. mieli za zadanie wykonać tematyczne prace plastyczne lub odbyć spacer po okolicy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczne poruszanie się po ścieżkach rowerowych.

Uczniowie kl. 2 i 3 przygotowali i zaprezentowali krótkie hasła/rymowanki, dotyczące bezpiecznej jazdy hulajnogą.

Uczniowie kl. 4 wzięli udział w konkursie „Odjazdowy rower”. Ich zadaniem było udekorowanie roweru w oryginalny i barwny sposób oraz zadbanie o atrakcyjny strój rowerowy. Ten konkurs nadal cieszy się ogromnym powodzeniem!

Zadaniem młodzieży z kl. 5 i 6 było przygotowanie plakatu/banneru i zamieszczenie na nim krótkiego hasła/rymowanki, dotyczących bezpiecznej jazdy rowerem.

Siódmoklasiści brali udział w konkursie na przygotowanie i zaprezentowanie krótkiego „Kodeksu bezpiecznego pieszego”.

Na dużym boisku szkolnym zostały zaprezentowane prace konkursowe, nastąpiło wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród.

Ósmoklasiści tradycyjnie wzięli udział w Fundacyjnym Rajdzie Rowerowym. Zaopatrzeni w wodę, suchy prowiant wyruszyli w trasę. Byli widoczni dzięki kamizelkom odblaskowym otrzymanym od fundacji.

To był dzień pełen wrażeń! Pokazaliśmy, jak ważny jest proekologiczny tryb życia i zachęciliśmy do bycia eko na co dzień. Nasze spotkanie na boisku zakończyliśmy tańcem w pełnym słońcu!!!

Zdjęcia obejrzycie w albumie.

• Pamięci 17 września 1939 r.

• Krzyk jeden pomknął wzdłuż granicy

I zanim zagrzmiały działa,

To w bój z szybkością nawałnicy

Armia Czerwona wyruszała.

Tych dni historia nie zapomni,

Gdy w zadumie stary ląd zastygł

I świecić będą nam potomni

Po pierwszym września siedemnasty.

Jacek Kaczmarski, Ballada wrześniowa.

17 września 1939 roku - to ważna data w historii. Związek Radziecki „wbił nóż w plecy” Polsce, atakując ją bez wypowiedzenia wojny, łamiąc w ten sposób wcześniej podpisany pakt o nieagresji. Polska została wzięta „w kleszcze” i podzielona między ZSRR a Niemcy.

W 84 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, przedstawiciele sejmu  i senatu, władze Owocka, rodziny katyńskie, pozostali goście oraz uczniowie otwockich szkół spotkali się przy pomniku Katyń – 1940 znajdującym się przy Kościele pw. Zesłania Ducha Świętego, aby uczcić tę pamiętną datę.

Podczas uroczystości przekazaliśmy patronat nad pomnikiem ,,Katyń – 1940”. Statuetka będąca miniaturą pomnika oraz akt patronacki trafiły do Szkoły  Podstawowej nr 2.

Dziękujemy naszej młodzieży, która brała czynny udział w przygotowaniach do tej uroczystości, a potem uświetniła ją swoim występem i obecnością.

Nasi uczniowie dali przykład swojego patriotyzmu, a ich postawa, zaangażowanie zyskały uznanie wszystkich gości. Słowa podziękowania skierował do nich sam Prezydent Otwocka.

• VII Dzień Popularyzacji Matematyki

• W czwartek, 14 września klasa 8a uczestniczyła w zajęciach organizowanych w ramach VII Dnia Popularyzacji Matematyki, które odbywały się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W trakcie pierwszych zajęć uczniowie szukali najlepszego sposobu na podział naszyjnika na równe części. Podczas kolejnych – budowali bryły i analizowali ich matematyczne własności. Próbowali też stworzyć „ein steina”. Na koniec zajmowali się kulkową matematyką.

To był udany dzień!!!

• Międzynarodowy Dzień Sportu w naszej szkole

• W najbliższy piątek, czyli 15 września, obchodzimy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Sportu.

Podczas 2. i 3. godziny lekcyjnej uczniowie wezmą udział w konkurencjach sportowych na dużym boisku, związanych z piłką nożną. W czasie długich przerw (o godz. 11:30 i 12:35) na parterze będzie przygotowany  poczęstunek ze zdrowych produktów.

To nie koniec piątkowych atrakcji!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w treningu sportowym na dużym boisku - godz. 14:00-15:00. Przyda się sportowy strój, woda, mata lub ręcznik i dobry humor:)

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli! Sport to zdrowie!!!

• Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęty!

• 4 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po dwóch miesiącach wakacji zobaczyliśmy znajome twarze koleżanek i kolegów. Do naszego grona dołączyli nowi uczniowie, w tym z Ukrainy.

Jak co roku uczciliśmy pamięć nauczycieli, którzy prowadzili tajne komplety - delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową.

A teraz... czas nowych wyzwań, nowych zadań, nowych niespodzianek.

Powodzenia nam wszystkim!