• Podziękowanie

• Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg Jedynkowego Pikniku Rodzinnego z okazji 10-lecia działalności fundacji, a swoją obecnością i ciężką pracą wspierali całe przedsięwzięcie.

Cel tegorocznego pikniku – zakup i montaż radiowęzła dla uczniów – dofinansuje Fundacja Otwocka Jedynka.

Serdecznie dziękujemy!

• Nagroda dla SP1 za sukcesy sportowe

• Nasza szkoła otrzymała voucher na kwotę 30000 zł na zakup sprzętu sportowego.

Bardzo dziękujemy Prezydentowi Miasta Otwocka, panu Jarosławowi Tomaszowi Margielskiemu, dyrektorowi Oświaty Miejskiej w Otwocku, panu Grzegorzowi Michalczykowi i Radzie Miasta Otwocka.

Zakupiony sprzęt z pewnością uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego i pomoże promować zdrowy i aktywny tryb życia wśród naszych uczniów.

• Jedynkowy Piknik Rodzinny

• Serdecznie zapraszamy na Jedynkowy Piknik Rodzinny, który odbędzie się 28 maja 2022 roku (w sobotę) w godz. 1500-1900. Jest to dla nas wyjątkowy czas, gdyż Fundacja Otwocka Jedynka obchodzi 10-lecie swojej działalności. Tak! Jesteśmy z Wami już 10 lat!

Program naszej plenerowej imprezy jest jak zwykle bogaty – przewidujemy mnóstwo atrakcji😊

Szczegóły znajdziecie na plakacie.

Do zobaczenia!

• Jakie książki czytali nasi rodzice?

• Zapraszamy Was do przeczytania wywiadów, które przeprowadziły uczennice klasy 4a i 4c ze swoimi rodzicami. Rozmowy dotyczyły książek czytanych w dzieciństwie. Może znajdziecie tam inspiracje dla siebie?

Wywiady znajdują się w zakładce Uczniowie i Rodzice, następnie: Prace uczniów SP 1.

• Wymyślone krainy: Spodkałuża i Pepperoni

• Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z pracami dwóch uczennic z klasy 4 d. Dziewczynki wymyśliły i opisały niezwykłe krainy, które z pewnością chcielibyście odwiedzić...

Opisy znajdują się w zakładce Uczniowie i Rodzice, następnie: Prace uczniów SP 1.

Miłej lektury!

• Podziękowanie - kiermasz wielkanocny

• Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu wielkanocnego.

Na naszym stoisku były przepiękne stroiki, zarówno z żywych wiosennych kwiatów, jak i ze sztucznych, pisanki wykonane różnymi technikami, zajączki i kurczaczki do koszyczka wielkanocnego. Nowością były zrobione na drutach zajączki z Kinder Niespodzianką.

Nie zabrakło ręcznie robionych kartek świątecznych i innych rękodzieł, które można już tylko podziwiać w szkolnej galerii zdjęć (album fotograficzny), do której zapraszamy.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na realizację celów statutowych fundacji.

Dziękujemy!

• Świetlica w dni wolne od zajęć dydaktycznych

• Szanowni Państwo,

w dni wolne od zajęć dydaktycznych tj. 14 i 15 kwietnia, w świetlicy organizowane są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w następujących godzinach:

14 kwietnia – czwartek, w godz. 7.00-17.00

15 kwietnia – piątek, w godz. 7.00-15.00.

• SZKOLNY WOLONTARIAT – WIELKANOCNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

• Nasi wolontariusze przygotowali 68 kart świątecznych dla Pensjonariuszy otwockich domów opieki i hospicjum. Serdecznie dziękujemy wszystkim za dobroć i chęć działania.

Życzymy wiele radości z nadchodzących Świąt Wielkiejnocy oraz niesłabnącej otwartości serc!

• 27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru

• 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klas 7-8 wykonali plakaty teatralne, które stworzyły atrakcyjną galerię na parterze naszej szkoły i wprowadziły nas w klimat "Balladyny", "Dziadów cz. II" i "Zemsty".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

• Wiosna kwiaty rozdaje!

• Wiosną świat staje się bardziej kolorowy, rozkwitają pierwsze kwiaty, które symbolizują tę radosną porę roku.

21 marca przywitaliśmy wiosnę „ubrani w kwiaty” lub mając dodatki z motywem kwiatowym. W wiosenny nastrój wprowadziła nas również muzyka rozbrzmiewająca na korytarzach szkolnych, oczywiście podczas przerw międzylekcyjnych.

Było barwnie, kolorowo, wesoło, wiosennie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego jakże sympatycznego dnia!

• 8 marca to wyjątkowe święto – Dzień Kobiet

• Z tej okazji, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Fundacji Otwocka Jedynka, nasi uczniowie wykonali i przekazali przepiękne kartki kobietom z Ukrainy, które obecnie przebywają w SP 12 w Otwocku. Tym symbolicznym gestem dyrekcja, nauczyciele i uczniowie otwockiej Jedynki solidaryzują się z nimi w tak trudnym czasie, kierując życzenia i słowa wsparcia w dniu ich święta.

Kartki osobiście wręczył Jarosław Margielski – Prezydent Otwocka.

• „Dla dzieci, z myślą o dzieciach" - Fundacja Otwocka Jedynka

• Szanowni Państwo,

zwracamy się z wielką prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2021 na rzecz Fundacji Otwocka Jedynka - organizacji pożytku publicznego.

Liczy się każda złotówka!

Te z pozoru drobne kwoty, ale przekazane przez wiele osób, stworzą nam możliwości, by realizować zadania statutowe fundacji.

Prosimy również o rozpropagowanie naszej inicjatywy w jak najszerszym kręgu osób, za co z góry dziękujemy.

Działamy „Dla dzieci, z myślą o dzieciach"

• Stypendia Fundacji Otwocka Jedynka

• Decyzją Komisji Stypendialnej za pierwszy okres roku szk. 2021/2022 przyznano stypendia 6 uczniom.

Nasi stypendyści:

- Piotr Głowniak z kl. 5a - stypendium naukowe