• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 dla wszystkich klas I-VIII odbędzie się 2 września 2024 r. o godzinie 9.00 na terenie szkoły od strony ul. Karczewskiej.

Msza Święta rozpoczynająca rok szkolny odbędzie się 8 września o godzine 12.00 w kościele pw. Błogosławionego Księdza Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku.

• Nagrody Prezydenta Miasta Otwocka

• 17 czerwca w Teatrze im. Stefana Jaracza w Otwocku Jarosław Margielski - Prezydent Miasta Otwocka rozdał nagrody za wybitne osiągnięcia edukacyjne, sportowe, artystyczne.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród naszych uczniów mamy wyjątkowe grono Nagrodzonych:

Marianna Dryja z klasy 8b, Emilia Oksejuk z kl. 7a, Lidia Gryczka z klasy 6c. Natomiast nagrodę za najwyższą średnią ocen w szkole otrzymali: Adam Pracoń z klasy 6a i Maksymilian Piętka z klasy 5c.

Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom serdecznie gratulujemy!

• Stypendia Fundacji Otwocka Jedynka - koniec roku szkolnego 2023/2024

• Mamy przyjemność poinformować, że decyzją komisji stypendialnej przyznano uczniom 20 stypendiów za ich wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne oraz za osiągnięcia sportowe.

Stypendium naukowe otrzymali:

2. Kaja Niziołek 7a

Stypendium artystyczne otrzymała:

1. Maria Nowakowska 3b

Serdecznie gratulujemy wszystkim stypendystom!

• Nagłówek

• 5.10.2024 r. gościła w naszej szkole Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Pani Ewa Kłak-Dybka, prawniczka zaangażowana w działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie prawa, prowadząca pro bono warsztaty w ramach Uniwersytetu Dzieci i spotkania w placówkach oświatowych.
          Pani Sędzia przeprowadziła pogadanki w kilku klasach. Podczas tych spotkań uczniowie poznali zawody prawnicze, dowiedzieli się, kogo można spotkać na sali sądowej i jaką te osoby pełnią rolę. Pani Sędzia sporo czasu poświęciła na uświadomienie młodzieży w zakresie ich odpowiedzialności karnej za popełniane czyny, w szczególności dotyczące przemocy, stalkingu i bullyingu.
          Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanej przez Panią Sędzię wirtualnej rozprawie sądowej, mogli decydować o wymiarze kary i poznali zasady jej wymierzania.
          Bardzo dziękujemy Pani Sędzi za zaangażowanie, poświęcony czas. Spotkania były ciekawe, treści przekazane w przystępny, atrakcyjny sposób. Mamy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnych warsztatach!
        • Nagłówek