W piątek, 4 listopada obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”

W tym dniu, uczniowie mogli przyjść do szkoły przebrani za postacie ze swoich ulubionych bajek. W bibliotece szkolnej czekało na nich wiele atrakcji. W czasie pierwszej przerwy obiadowej, dzieci z klas 1-3 obejrzały narodową bajkę ukraińską „Chlebeczek”, wystawioną w teatrzyku kamishibai. Bajkę, zaanonsował Karola Pyśk przeczytana była w języku polskim (Ewelina Miąsek) i ukraińskim ( Anna Radchuk), ze względu na uczestnictwo w tym wydarzeniu uczniów z Ukrainy.

Podczas drugiej przerwy zorganizowany został Quiz „Zgadnij jaka to bajka”, który sprawdzał jakie wspomnienia z dzieciństwa pozostały jeszcze w pamięci. Miejsce pierwsze, exaequo przyznane zostało Gai Garstce i Neli Penzo
        Obchody tego dnia zakończyliśmy „Korowodem postaci z bajek”- i pamiątkowymi zdjęciami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dzień Miłośników Pluszaków

28 października – rano, przed biblioteką czekała już kolejka uczniów, którzy przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki. W tym dniu obchodziliśmy w szkole „Dzień Miłośników Pluszaków”. Uczniowie opowiadali o historiach związanych ze swoimi ulubieńcami, w jakich okolicznościach je otrzymali, w czym Im pomagają lub jakie wspomnienia się z nimi wiążą, wkładając w tę opowieść wiele emocji. Wypożyczając w tym dniu książkę, w nagrodę otrzymywali zakładki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Logo biblioteki

• Od 16 listopada 2020 roku szkolna biblioteka posiada piękne LOGO, które jako Ex Libris¹ ozdobi każdą książkę, znajdującą się w księgozbiorze.

Autorem jest uczeń naszej szkoły Maks Mlonka J

1. Ekslibris (łac. ex libris – z książek) – znak własnościowy danego egzemplarza książki najczęściej ozdobny, wykonany w technice graficznej, z imieniem i nazwiskiem właściciela księgozbioru (lub np. stylizowanymi inicjałami) albo nazwą instytucji. Typowy ekslibris jest małą, zadrukowaną karteczką przyklejoną do wewnętrznej strony okładki. W prostszej formie może to być np. pieczątka.

• Zbiory biblioteki

• Zbiory popularno-naukowe ułożone są zgodnie z UKD czyli Uniwersalną
            Klasyfikacją Dziesiętną, w której odpowiednim działom wiedzy przypisane są numery:

Dział 0 - Dział ogólny

Dział 1 - Filozofia. Psychologia

Dział 2 - Religia. Teologia. Religioznawstwo

Dział 3 - Nauki społeczne. Prawo. Administracja

Dział 4 - Dział wolny

Dział 5 - Matematyka. Nauki przyrodnicze

Dział 6 - Medycyna. Nauki techniczne. Rolnictwo

Dział 7 - Sztuka. Rozrywka. Sport

Dział 8 - Językoznawstwo. Nauka o literaturze. Literatura piękna

Dział 9 - Archeologia. Prehistoria. Geografia. Biografie. Historia

W naszej bibliotece istnieje również BIBLIOTECZKA DLA RODZICÓW, w której znajdują się poradniki, literatura psychologiczno-pedagogiczna i bajki terapeutyczne. Z tego działu książki mogą wypożyczać rodzice uczniów.