• Nasz patron - Władysław Reymont

• Zbliżają się urodziny patrona naszej szkoły. A patron – to opiekun, obrońca, orędownik. Wyraz sięgający etymologią już starożytnego Rzymu. Patron szkoły to ktoś szczególny, wyjątkowy, ktoś, kogo życie, działalność czy twórczość może być wzorem dla współczesnej młodzieży. Nasza szkoła nosi imię szczególne, imię, które zobowiązuje - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Reymonta. Człowieka, który swoją postawą i twórczością udowodnił, że "na nasze jutro musimy patrzeć przez nasze wczoraj’’.

Rok 1924 – Literacka Nagroda Nobla dla Władysława Reymonta za powieść „Chłopi”.

Powyższe słowa to wstęp do części artystycznej z okazji jubileuszu 105-lecia istnienia naszej szkoły.

Ale o tym już niedługo...

Tymczasem zapraszamy do poczytania ciekawostek o W. S. Reymoncie - gazetka przy szkolnej bibliotece.

• Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

• 12 kwietnia 2024 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Otwocku w intencji ofiar zamordowoanych w Katyniu. We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, zaproszeni goście oraz delegacje uczniów ze szkół otwockich w asyście pocztów sztandarowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 7a.

Po nabożeństwie odbyła się oficjalna część przed pomnikiem Katyń – 1940, gdzie wysłuchaliśmy przemówień przedstawicieli władz miasta, powiatu i starostwa otwockiego. Obejrzeliśmy część artystyczną w wykonaniu uczniów SP 2. Następnie uczniowie klas wojskowych odczytali apel poległych. Uroczystość zakończono złożeniem kwiatów przez przedstawicieli różnych organizacji, instytucji i szkól otwockich oraz pamiątkowym zdjęciem.

• Laureatka 3. edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Otwockiego

• 12 stycznia 2024 roku odbyły się eliminacje szkolne 3. edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Otwockiego dla uczniów klas siódmych i ósmych.

29 lutego 2024 roku w SP nr 12 odbyły się eliminacje powiatowe tego konkursu. Wzięli w nich udział uczniowie z dwunastu szkół, łącznie 41 osób. W kategorii klas siódmych I miejsce zajęła Maja Gąsiewska z kl. 7a.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się 11 kwietnia 2024 roku.

Gratulujemy naszj Mistrzyni tak dużego sukcesu! Tekst dyktanda był trudny, ale jak widać - Maja pokonuje każde "trudności":)

• Mistrzostwa Szkoły w Szachach Szybkich

• 28 marca odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Szachach Szybkich zorganizowane przez Fundację Otwocka Jedynka. za nami!

24 graczy w wielkim skupieniu walczyło o medale w klasyfikacjach klas 1-3, 4-6, 7-8 oraz w klasyfikacji dziewcząt. Rozgrywkom sędziował Pan Marcin Dobrowolski, a medale zwycięzcom wręczyła dyrektor szkoły Dorota Rejek.