• Uroczyste otwarcie stołówki w naszej szkole

• 21 grudnia 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie stołówki w naszej szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas: Jarosław Margielski – Prezydent Miasta Otwocka, Urszula Golińska – Radna Rady Miasta Otwocka, Grzegorz Michalczyk – Dyrektor Oświaty Miejskiej, ks. Cezary Krawczyński – proboszcz parafii pw. bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, Kamila Święch – przewodnicząca Rady Rodziców SP 1, Monika Mlonka – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, Marek Frelek – projektant oraz przedstawiciele uczniów i pracowników szkoły.

W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor podziękowała Prezydentowi oraz Radnym Miasta Otwocka za przekazanie środków finansowych na realizację zadania inwestycyjnego jakim było „Przebudowa części budynku wraz ze zmianą funkcji pomieszczenia biblioteki i sali lekcyjnej na pomieszczenie jadalni w Szkole Podstawowej nr 1 w Otwocku”. Była to bardzo długo wyczekiwana inwestycja, gdyż kuchnia nie była remontowana co najmniej od połowy XX wieku, a warunki, w jakich uczniowie spożywali obiady, były wręcz opłakane. Obejrzeliśmy prezentację, która przedstawiał zderzenie tych dwóch światów – stołówki, o której nie chcemy pamiętać oraz nowoczesnej kuchni i pięknej stołówki, która jest naszą dumą. Przy okazji prowadzonych prac inwestycyjnych w stołówce wykonane zostały inne: wewnętrzna instalacja hydrantowa oraz remonty korytarzy, klatek schodowych, sali gimnastycznej i holu w szatni.

Następnie obyły się podziękowania i przemówienia zaproszonych gości. Ksiądz proboszcz pobłogosławił naszą stołówkę, aby wykonywana praca była bezpieczna a przygotowywane posiłki smaczne i zdrowe.

Na uroczystym spotkaniu nie zabrakło również akcentu świątecznego – obejrzeliśmy fragmenty „Opowieści wigilijnej”. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie to niezwykłe talenty aktorskie, przedstawienie w ich wykonaniu zachwyciło obecnych i wprawiło w świąteczny nastrój.

Zdjęcia  z uroczystości możecie obejrzeć w naszym albumie.