• MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNO – ORTOGRAFICZNY „POMÓŻMY DYSLEKTYKOM”

• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 14 lutego 2024 r. Wśród laureatów jest również nasza uczennica: Julia Mlonka z kl. 7A - gratulujemy!

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Pani Agnieszka Adamowicz zaprasza wszystkich uczniów do obejrzenia wystawy pokonkursowej (na korytarzu przy bibliotece).

• Walentynki

• Czerwony kolor to między innymi symbol miłości. Ciekawe, co nam przyniosła poczta walentynkowa?

• Żegnamy karnawał

• Dzisiaj, czyli 13 lutego, przebieraliśmy się za różne osoby, postacie. Tak żegnaliśmy czas zabaw, szaleństw, czyli karnawał.

A teraz trochę dydaktyki:)

Słowo "karnawał" ma swoje korzenie w łacinie – carnem levāre oznacza „mięso usuwać”. Podobnie jest z caro, vale – „żegnaj mięso”. Znaczenia tego słowa w innych językach również wskazują na pożegnanie z potrawami odzwierzęcymi.

U nas karnawał zwykle zaczyna się w święto Trzech Króli i trwa aż do Środy Popielcowej. Jest to czas obfitujący w zabawy, tańce i biesiadowanie. Następuje po nim Wielki Post, podczas którego spokojnie i w skupieniu wyczekujemy Wielkanocy.

A wracając do karnawału - świetne przebrania!

• Tłusty czwartek

• Jak tłusty czwartek, to słodko, kalorycznie i pysznie! Jedliśmy pączki, jedliśmy, jedliśmy... Uff... Było naprawdę tłusto!

• Dyskoteka karnawałowa

• Środa 7 lutego... Oj, działo się...

Trochę poszaleliśmy; i tańcząc, i jedząc:)

Barwnie udekorowana sala, dynamiczna gra świateł, różnorodna muzyka i do tego pyszne jedzenie w salach. No cóż, wszystko pod kontrolą nauczycieli i rodziców, ale i tak było karnawałowo!

Zdjęcia z imprezy w albumie fotograficznym.

• Apel podsumowujący pracę w I okresie roku szkolnego 2023/2024.

• 2 lutego Pani Dyrektor omówiła efekty naszych działań podczas apelu podsumowującego pracę w I okresie bieżącego roku szkolnego.

Były statystyki, gratulacje, nagrody, wyróżnienia. Wręczone zostały stypendia Fundacji Otwocka Jedynka. Do grona stypendystów dołączyło 12 uczniów z klas 1-8.

Stypendium naukowe otrzymali:

– Jan Wojdyr z kl. 4b,

– Hanna Pracoń z kl. 5c,

– Adam Pracoń z kl. 6a,

– Lidia Gryczka z kl. 6c,

– Maja Sierpień z kl. 6c,

– Marta Szostak z kl. 6d,

– Emilia Oksejuk z kl. 7a,

– Mikołaj Kazun z kl. 7b,

– Zuzanna Ochnik z kl. 8b.

Stypendium sportowe otrzymały:

– Lena Kociszewska z kl. 6a,

– Kaja Niziołek z kl. 7a,

– Daria Hura z kl. 7b.

Podczas apelu przewodnicząca Rady Rodziców wręczyła nagrody dla klas z najwyższą średnią ocen na danym poziomie. Vouchery do otwockiego kina sprawiły nam wiele radości. Dziękujemy!

Gratulujemy wszystkim uczniom dobrych wyników i życzymy satysfakcjonujących osiągnięć w II półroczu.

Zdjęcia z tego spotkania obejrzycie w albumie fotograficznym.

• Ferie w Jedynce

• Zakończyliśmy Ferie w Jedynce.

Podczas zajęć podróżowaliśmy po Europie w goglach, nauczyliśmy się programowania w scratchu, drukowaliśmy interaktywne modele w drukarce 3D, uczyliśmy się o sposobach bezpiecznego korzystania z telefonu, poznaliśmy Cyfrozłośnika, mikroskop, ciekawostki przyrodnicze, a także rozwijaliśmy umiejętności plastyczne oraz sportowe.

Było ciekawie, zabawnie, pouczająco.