Biblioteka szkolna, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ogłasza projekt: „AMBASADOR JĘZYKA OJCZYSTEGO”, w którym może wziąć udział cała społeczność szkolna. Codziennie, zaczynając od 27 stycznia, przez kolejne 32 dni (nie licząc ferii) na tablicy przed biblioteką będzie widniało dawne polskie słowo, którego znaczenie należy wyjaśnić wpisując je na przygotowaną karteczkę i dostarczyć do biblioteki. Tam też będzie przygotowany słownik, w którym odnajdziecie znaczenie szukanego słowa. Wszystkie odpowiedzi będą brały udział w losowaniu w dniu 29 marca. W dniu 30 marca zwycięzcom zostaną wręczone nagrody.Zapraszamy do udziału w projekc!
Aktualności
Projekt „AMBASADOR JĘZYKA OJCZYSTEGO”
Podziękowanie naszym "Mikołajom"
Dziękujemy wszystkim „Mikołajom” za wszelkie starania, za otwarte serca dla naszych uczniów i obdarowanie ich prezentem w ramach akcji „Choinka Dobroci”, by spełnić ich świąteczne marzenia. Ufundowane przez Rodziców i Nauczycieli prezenty sprawiły 28 uczniom ogromną radość. Dziękujemy!
Jasełka
Przedtsawienie jasełkowe zawsze wzbudza dużo ciepłych emocji. Wywołuje też refleksję z okzaji zbliżającego się Bożego Narodzenia.
Nasi uczniowie opowiedzieli nam piękną i uwspółcześnioną historię Narodzenia Jezusa. Występy młodych aktorów można powidziwać na zdjęciach w albumie fotograficznym.
Szkolna biblioteka i jej kolejna "gazetkowa" propozycja.
Nasze zawody w przyszłości?
Jakie zawody wybierzemy w przyszłości? Oto kilka propozycji...
Trochę kultury...
Wybraliśmy się do PMDK na przedstawienie wrocławskiego teatru "Nowele".
Rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W ramach rocznicy uchwalenia tego dokumentu solidaryzowaliśmy się ze wszystkimi dziećmi na świecie. Nawiązując do wiersza Janusza Korczaka, przypomnieliśmy podstawowe prawa dziecka.
Międzyszkolny konkurs pieśni patriotycznej
28 listopada nasze koleżanki: Maja Mańkowska i Ewa Ruszczyk z kl. 5 d oraz Natalia Skorupa z kl. 7 a, wzięły udział w V Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Wszystko co mamy, Polsce oddamy”.
Gratulujemy dziewczynom udanego występu!
Mityczna lekcja historii
Na jednej z lekcji historii w klasie piątej gościły przepiękne mityczne boginie i atrakcyjni bogowie. Można ich było spotkać również na szkolnym korytarzu. Obyśmy takich niezwykłych spotkań doświadczali jak najwięcej!
I Międzyklasowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.
10 listopada w czwartek odbył się w naszej szkole I Międzyklasowy Konkurs Pieśni Patriotycznej.
Uczniowie stanęli na wysokości zadania - galowe stroje, utrzymanie powagi nastroju, opanowanie tekstu i, przede wszystkim, wspaniałe głosy!
W tym dniu wzięliśmy również udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach odśpiewaliśmy hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11:11.
Dziękujemy Wam za te wruszające chwile.
Niepodległa do Hymnu
SP 1 włączyła się w akcję „Niepodległa do Hymnu”!
Dodatkowo 10 listopada odbył się trzeci konkurs fundacji „Cała szkoła w barwach narodowych”.
Biało-czerwone barwy były dumnie prezentowane przez liczne grono naszych uczniów i nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i promowanie wartości patriotycznych.
3
Zapraszamy do Łodzi - miasta z atrakcjami
W październiku, w ramach wycieczki szkolnej, odwiedziliśmy (uczniowie klasy 6 a i 6 c) miasto Łódź. Rozpoczęliśmy od interaktywnej ekspozycji w Muzeum Włókiennictwa, ukazującej potęgę łódzkich rodów przemysłowców. Włókiennicze imperium stało się swoistym miastem w mieście. Następnie odbyliśmy wyprawę przez świat kina od XIX do XXI wieku w Muzeum Kinematografii, odwiedziliśmy Łódzką Szkołę Filmową – jedną z najlepszych na świecie szkół kształcących filmowców. Składa się z kilku budynków: nowoczesnego studia filmowego, fabrykanckiego pałacyku Oskara Kona, gdzie znajdują się najsłynniejsze łódzkie schody, na których siadali Roman Polański, Krzysztof Kieślowski i Andrzej Wajda.
A na koniec spacer ulicą Piotrkowską, jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, wzdłuż któej spotkać można wiele niezwykłych kamienic z przełomu XIX i XX wieku. Niespotykane są też podwórka, w których kryje się wiele historii...
Potem przejazd do centrum Manufaktura i do... naszego Otwocka!
To była wspaniała wyprawa!
Zbiórka zniczy – „Jedynka pamięta”
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych zorganizowaliśmy zbiórkę białych i czerwonych zniczy.
Zapłoną one na grobach żołnierzy na otwockim cmentarzu oraz przy pomnikach, którymi opiekuje się nasza szkoła: Pomniku Katyńskim, Pomniku Józefa Piłsudskiego oraz tablicy upamiętniającej Tajne Nauczanie.
Pamiętamy...
SZKOLNA BIBLIOTEKA
Nasza szkolna biblioteka zmieniła miejsce, zmieniła też gospodarza, a właściwie gospodynię. To, co się nie zmieniło, to atrakcyjna oferta czytelnicza, którą nam oferuje. Poza tym różne konkursy, zabawy, miłe spędzenie czasu.
Dodatkowo na korytarzu obok drzwi do biblioteki znajdują się bardzo ciekawe gazetki ścienne. Tym razem przybliżono nam sylwetkę Juliana Tuwima. Kto lub co pojawi się już za chwilę? Poczekamy, zobaczymy...
Ślubowanie uczniów klas 1.
13 października powitaliśmy w naszym gronie nowych uczniów - PIERWSZOKLASISTÓW! Egzamin na ucznia zdali celująco! Odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania sprawdzające wiedzę o szkole, pięknie i głośno zaśpiewali hymn pństwowy, z powagą złożyli ślubowanie - brawo! Życzymy im powodzenia w karierze uczniowskiej.
Konkurs fundacji – Kartka z miłym słowem dla Seniora
Przepiękne kartki wykonane przez naszych uczniów zostały przekazane podopiecznym Hospicjum Domowego „Empatia” z okazji minionego Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
Dziękujemy za Wasze gesty dobroci i życzliwości, które dodają otuchy osobom starszym, samotnym i chorym.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy na ręce nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły serdeczne podziękowania.
Z tej okazji przygotowano przedstawienie wg scenariusza Niny z klasy 5a. Wszyscy mogliśmy przenieść się do roku 2030 i poznać szkołę... bez jej pracowników. Cóż to by było, gdyby zostali tylko uczniowie i program komputerowy?
Rodzinny konkurs plastyczno-techniczny „Warzywne cudaki” rozstrzygnięty!
17 października 2022 roku komisja konkursowa wybrała prace najbardziej pomysłowe, wykonane zgodnie z regulaminem.
Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Stanisław Szcześniak kl. 1a,
II miejsce – Zuzanna Zapaśnik kl. 2a,
III miejsce – Piotr Sitek kl. 2a.
Wyróżnienia otrzymali:
Zofia Romaniak kl. 1a, Jan Kossakowski kl. 1a, Lena Mańkowska kl. 1a, Alex Krogulski kl. 1a, Jagoda Janikowska kl. 1a, Nikola Sąsiadek kl. 1b, Amelia Gruca kl. 1b, Filip Czaykowski kl. 1b, Mikołaj Suszka kl. 1b, Dominika Budyta kl. 2a, Aleksander Kaczmarzyk kl. 2a, Antoni Bielecki kl. 3a, Wiktoria Kasprzak kl. 3b i Julia Gac kl. 3c.
Gratulujemy!
Dzień bez plecaka
7 października w naszej szkole pojawili się uczniowie z plecakami, tornistrami, torbami i... No właśnie, pomysłowość uczniów jest nieograniczona!
W czym jeszcze można przynieść podręczniki, zeszyty i inne przybory?
Efekty były zaskakujące...
Dzień bez Samochodu
30 września obchodziliśmy w szkole Dzień bez Samochodu, z opóźnieniem, gdyż pogoda nie pozwoliła nam na wcześniejszy termin. Korytarze szkolne zostały udekorowane plakatami, reklamującymi ten dzień, a jednocześnie zachęcającymi do zachowań proekologicznych.
Odbyły się zaplanowane konkursy, wycieczki piesze oraz rysowanie kredą przed budynkiem szkoły.
W konkursie dla klas czwartych – „Ekorower” zwyciężyła klasa 4 b.
Zaś konkurs na projekt ulotki o skutkach nadmiernego korzystania z samochodu wygrały na poszczególnych poziomach klasy: 5 d, 6 a i 7 a.
Nagrodzone projekty znajdują się na wystawie. Dla wszystkich uczniów z tych klas nagrodą były zestawy odblasków.
Gratulujemy zwycięstwa w konkursach, a także kreatywności i świadomości ekologicznej!
Zarząd Fundacji Otwocka Jedynka
- 5.10.2024 r. gościła w naszej szkole Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Pani Ewa Kłak-Dybka, prawniczka zaangażowana w działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie prawa, prowadząca pro bono warsztaty w ramach Uniwersytetu Dzieci i spotkania w placówkach oświatowych.Pani Sędzia przeprowadziła pogadanki w kilku klasach. Podczas tych spotkań uczniowie poznali zawody prawnicze, dowiedzieli się, kogo można spotkać na sali sądowej i jaką te osoby pełnią rolę. Pani Sędzia sporo czasu poświęciła na uświadomienie młodzieży w zakresie ich odpowiedzialności karnej za popełniane czyny, w szczególności dotyczące przemocy, stalkingu i bullyingu.Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanej przez Panią Sędzię wirtualnej rozprawie sądowej, mogli decydować o wymiarze kary i poznali zasady jej wymierzania.Bardzo dziękujemy Pani Sędzi za zaangażowanie, poświęcony czas. Spotkania były ciekawe, treści przekazane w przystępny, atrakcyjny sposób. Mamy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnych warsztatach!
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności