• Ślubowanie uczniów klas 1.

• 13 października powitaliśmy w naszym gronie nowych uczniów - PIERWSZOKLASISTÓW! Egzamin na ucznia zdali celująco! Odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania sprawdzające wiedzę o szkole, pięknie i głośno zaśpiewali hymn pństwowy, z powagą złożyli ślubowanie - brawo! Życzymy im powodzenia w karierze uczniowskiej.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy na ręce nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły serdeczne podziękowania.

Z tej okazji przygotowano przedstawienie wg scenariusza Niny z klasy 5a. Wszyscy mogliśmy przenieść się do roku 2030 i poznać szkołę... bez jej pracowników. Cóż to by było, gdyby zostali tylko uczniowie i program komputerowy?

• Rodzinny konkurs plastyczno-techniczny „Warzywne cudaki” rozstrzygnięty!

• 17 października 2022 roku komisja konkursowa wybrała prace najbardziej pomysłowe, wykonane zgodnie z regulaminem.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Stanisław Szcześniak kl. 1a,

II miejsce – Zuzanna Zapaśnik kl. 2a,

III miejsce – Piotr Sitek kl. 2a.

Wyróżnienia  otrzymali:

Zofia Romaniak kl. 1a, Jan Kossakowski kl. 1a, Lena Mańkowska kl. 1a, Alex Krogulski kl. 1a, Jagoda Janikowska kl. 1a, Nikola Sąsiadek kl. 1b, Amelia Gruca kl. 1b, Filip Czaykowski kl. 1b, Mikołaj Suszka kl. 1b, Dominika Budyta kl. 2a, Aleksander Kaczmarzyk kl. 2a, Antoni Bielecki kl. 3a, Wiktoria Kasprzak kl. 3b i Julia Gac kl. 3c.

Gratulujemy!

• Dzień bez plecaka

• 7 października w naszej szkole pojawili się uczniowie z plecakami, tornistrami, torbami i... No właśnie, pomysłowość uczniów jest nieograniczona!

W czym jeszcze można przynieść podręczniki, zeszyty i inne przybory?

Efekty były zaskakujące...

• Dzień bez Samochodu

• 30 września obchodziliśmy w szkole Dzień bez Samochodu, z opóźnieniem, gdyż pogoda nie pozwoliła nam na wcześniejszy termin. Korytarze szkolne zostały udekorowane plakatami, reklamującymi ten dzień, a jednocześnie zachęcającymi do zachowań proekologicznych.

Odbyły się zaplanowane konkursy, wycieczki piesze oraz rysowanie kredą przed budynkiem szkoły.

W konkursie dla klas czwartych – „Ekorower” zwyciężyła klasa 4 b.

Zaś konkurs na projekt ulotki o skutkach nadmiernego korzystania z samochodu wygrały na poszczególnych poziomach klasy: 5 d, 6 a i 7 a.

Nagrodzone projekty znajdują się na wystawie. Dla wszystkich uczniów z tych klas nagrodą były zestawy odblasków.

Gratulujemy zwycięstwa w konkursach, a także kreatywności i świadomości ekologicznej!

• Chcę być bezpieczny – noszę odblaski

• We wrześniu Fundacja Otwocka Jedynka rozpoczęła cykl konkursów, w których klasy zdobywają punkty i walczą o nagrodę główną na koniec roku szkolnego.

Pierwszy konkurs nosił hasło: „Chcę być bezpieczny – noszę odblaski”.

Naszym celem było propagowanie działań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypomnienie o roli i znaczeniu noszenia odblasków, dzięki którym kierujący pojazdami widzą pieszych z dużej odległości.

W czwartek 29 września nasi uczniowie „byli widoczni” – zaopatrzeni byli w przeróżne odblaski (opaski, breloki lub inne dowolne elementy odblaskowe). Brawa dla nich!

Oczywiście komisja konkursowa zliczyła punkty.